"ЖЕНАТА ИНЖЕНЕР - НАСЛЕДСТВО И ВЛИЯНИЕ..." (Празнична среща на алумни дами на ТУ-София)

• DSCN4175.JPG
  • DSCN6225.JPG
  • DSCN4243.JPG
  • DSCN4253.JPG

В навечерието на Международния ден на жената на ООН за четвърта поредна година се проведе среща на дами, завършили университета и реализирали се в различни професионални направления.

Инициативата се проведе на 7-ми март в Конферентната зала на БИЦ.

Г-жа Силвия Янева-Стоянова - директор на център "Кариера и възпитаници (алумни) откри срещата с "Добре дошли във Вашата Алма матер", "Вие сте ценна част от нарастващото семейство на Технически университет - София".

Ректорът - чл.-кор. проф. дтн инж. Г. Михов и Председателят на Съвета на настоятелите на ТУ-София - инж. Васил Велев приветстваха дамите.

В присъствието на ректорското ръководство на университета, на изявени студентки и доктурантки, 10 алумни дами бяха наградени от проф. Г. Михов с Грамота на Академичното ръководство и обявени за почетни членове на Алумни мрежата на университета.

Отличените дами са:

- инж. Цвета Караянчева – председател на Народното събрание на Р България;

- инж. Петя Аврамова - министър на МРРБ;

- инж. Таня Михайлова - зам. министър на МОН;

- инж. Валентина Танева – съветник по образование, наука и иновации на президента на РБългария;

- проф. Елена Шойкова – първата жена, зам.-ректор на ТУ-София;

- доц. д-р инж. Стела Стефанова – директор на ТУЕС;

- инж. Лидия Шулева – вицепремиер на Р България в периода 2001-2005 година;

- инж. Румяна Георгиева – собственик на Енерджи МТ;

- инж. Амелия Димитрова – собственик на медийната платформа Инженер БГ;

- инж. Саша Безуханова – основател на MOVE.BG.

Доц. Димо Стоилов - възпитаник на ТУ-София и преподавател в университета поздрави дамите с музикално изпълнение.

По време на срещата беше представена изложбата "Обект-Субект" – експозиция на авангардни дамски чанти от хартия, дело на студенти и преподаватели на кат. "Инженерен дизайн", Машиностроителен факултет.

Срещата продължи на чаша вино и приятни разговори между дамите.

Всяка от дамите бе поздравена лично за празника, като получи цвете.

Целта на срещата - за разширим и заздравим Алумни мрежата на университета, да поддържаме жива връзката с огъня на знанието, да пренасяме пламъка на инженерната професия от поколение на поколение.

Организатор на събитието, на което присъстваха повече от 120 дами, доказали се на различни позиции бе център "Кариера и възпитаници (алумни).

Подкрепа за събитието получихме от инж. Теодор Осиковски, член на Алумни съвета и собственик на винарска изба "Златен Рожен".

Екипът на център "Кариера и възпитаници (алумни) благодари на всички, които ни подкрепиха в инициативата, като вярва, че тези срещи ще продъжат и в бъдеще!