• 2.JPG
  • 20.JPG
  • 23.JPG
  • 24.JPG

Във връзка с международния ден на жената на ООН – 8 март, център „Кариера и възпитаници (алумни)“ организира празнична среща за дами, вече завършили ТУ-София и студентки на тема: „С отпечатък на нежност...“ (Представяне на инженерна елегантност от и за дамите на ТУ-София).

Събитието бе част от Кампанията „Ако си дал, не си живял напразно…“ и се организира съвместно с катедра "Инженерен дизайн" на МФ, ТУ-София

На 7 март (сряда), 2018 г., в конферентната зала на Библиотечно-информационния център се събраха дами, завършили ТУ-София и реализирали се в различни направления.
Срещата премина в празнично настроение, като официални гости на събитието бяха г-жа Саша Безуханова - председател на настоятелството на ТУ-София и инж. Амелия Димитрова - издател на "Инженер" БГ.
Проф. Михов - ректор на ТУ-София и председател на Алумни съвета поздрави дамите и изрази задоволството си за пореден път да види на територията на университета заедно дами от различни поколения, обединени от едно - нашият университет.

По време на събитието бе представена и стипендията "ЗА ПОВЕЧЕ ЖЕНИ ИНЖЕНЕРИ", която се предостави от г-жа Румяна Георгиева, също завършила ТУ-София. По време на събитието се представиха визии и бижута през погледа на жената  инженер, изработени от студенти и преподаватели от кат.  "Инженерен дизайн" на МФ. Срещата продължи с обмен на контакти, опит и идеи в по-неформална среда /коктейл/.