Започва регистрацията за конкурса "Наградите на БАИТ" за 2024 г.
От името на Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ) отправяме покана към ръководените от Вас учебни заведения, към вашите преподаватели, студенти и ученици да се включат в конкурса Наградите на БАИТ за 2024 г. за значим принос за развитието на информационните и комуникационни технологии.
Регистрацията е безплатна!
Образователната награда тази година търси да отличи
- компании, които активно си сътрудничат със средни училища по проекти като предоставят свои служители като помощник учители в училища и/или създали своя методика, учебна програма, курс за учители за практическо обучение в компаниите;
- иновативни интегрирани програми между висши училища и компании за подготовка на ИКТ кадри;
- иновативни интегрирани програми между висши училища с различен профил – технически и хуманитарни за обучение на студентите;
- иновативни интегрирани програми между български и чуждестранни висши училища с различен профил – технически и хуманитарни за обучение на студентите;
- висши училища, подкрепящи средното образование чрез специално разработени програми за тях и предоставянето на университетски преподаватели за воденето на отделните дисциплини.
Победителите досега в тази категория: 2023г. – Асоциация "IT Стара Загора"; 2022г. – Висше училище по телекомуникации и пощи за Интердисциплинарните бакалавърски програми; 2021 г. - АБИЛИТИКС ООД за онлайн платформата „Чатмат“; 2020 г. - Георги Германов, ученик от СПГЕ „Джон Атанасов“, който преподава роботика, електроника и 3D принтиране; 2019 г. - Znam.be, платформа за ранно кариерно ориентиране; 2018 г. - Професионална гимназия по компютърно програмиране и иновации, гр. Бургас; 2017 г. - Министерство на образованието и науката за Образователна платформа „ТВОЯТ ЧАС“, 2016 г. - Софтуерен университет ООД, 2015 г. - Враца Софтуер Общество, 2014 г. - Софтуерен университет ООД; 2013 г. - Уча.се; 2012 г. – Академия Телерик; 2011 г. – Нимеро ЕООД.
В категорията „Младежка награда“ могат да участват студенти и ученици, самостоятелно или в екип, които се обучават в българско учебно заведение и имат създадена собствена разработка/продукт въз основа на ИКТ.
Победителите досега в категорията: 2023 г. - Ангел Чолаков, ученик от СПГЕ "Джон Атанасов" (София), с проекта му „Дигитална достъпност“, 2022 г. - Тонислав Троев, студент в ШУ "Епископ Константин Преславски" с Платформа за автоматизирани тестове, 2021 г. – Антония Митева и Румяна Иванова, ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията", гр. Бургас с проекта Shopping Energy; 2020 г. - Радостин Чолаков /ученик/, МГ „Акад. Кирил Попов“, гр. Пловдив с иновативния проект “АзБуки.ML; 2019 г. – Теодор Тодоров /ученик/ и Йордан Цветков /ученик/; 2018 г. - Енчо Шахънов /ученик/, 2017 г. - Илиян Кордев /ученик/; 2016 г. - Звездин Бесарабов /ученик/; 2015 г. - ИКТ клуб с проекта „Умна ръкавица“– Valkyrie; 2014 г. - Иван Атанасов от Университет по библиотекознание и информационни технологии /студент/; 2013 г. - екип от МГУ и Десислав Кузманов от ТУ София; 2012 г. - Денислав Лефтеров от ПУ и Здравко Велинов от ТУ София; 2011 – екип от МГУ.
Номинираните в конкурса отново ще получат възможността да се представят с кратко видео по време на церемонията. Клипът следва да е с продължителност до 30 секунди и да представя проекта на номинирания. Изискванията за видео са налични на сайта на Наградите (https://bait-awards.bg/pages/Nominated/) .
Конкурсът тази година ще се проведе за 14-ти път, а отличените в него ще получат поименни плакети и грамоти, както и годишни абонаменти за правноинформационни системи „Сиела Норми“ и ваучери, за чиято стойност спечелилите ще могат да закупят книги от книжарници „Сиела“. Кантек ще подари на всеки от победителите мултифункционално устройство Canon PIXMA G3430 ( wireless, print, copy, scan) .
Краен срок за регистрация за участие: до 24.00 ч. на 12 декември 2024 г.
Регистрационната форма и регламентът на конкурса са публикувани на сайта на Наградите.
Тази година конкурсът е със специалното участие на Владимир Койлазов, съосновател на Chaos и лидер на Chaos Innovation Lab и Христо Велев, основател на студиото за визуални ефекти Bottleship VFX.
Българският принос в глобалния свят на творческите индустрии ще е фокусът на разговора на сцената по време на церемонията. Двамата ще вдъхновят с личните си истории в сферата на иновациите и ще споделят визията си за бъдещето на технологиите и мястото на изкуствения интелект в тази сфера. Гостите в залата ще могат да чуят от първо лице и съветите на експертите към младите хора кои са професиите на бъдещето и как следва да се готвят за успешна кариера в сферата на високите технологии.
Церемонията за връчване на наградите ще се състои през м. февруари 2025 г.